En Güncel Biyografi Sitesi, 17 Aralık 2017
Beğen 1

Derya Şensoy kimdir

  • Ad Soyad: Derya Şensoy
  • Nereli: İstanbul
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Derya Şensoy kimdir, 2013 yılında Doksanlar dizisi ile oyunculuğa başladı.

Derya Şensoy, 7 Şubat 1990 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Tam adı Neriman Derya Şensoy’dur. Babası tiyatro oyuncusu Ferhan Şensoy ve annesi de tiyatrocu Derya Baykal‘dır. 2004 yılında annesi ile babası boşanmıştır. Müjgan Ferhan Şensoy (d.1989) adında bir ablası vardır. İstanbul’da Amerikan Lisesi’nden mezun oldu. Sonra da illüstrasyon ve tasarım eğitimi almak için New York‘a gitti. ABD‘de Parsons The New School for Design okulunda eğitimini gördü. İngiltere‘de takı üzerine çalışmalar da yaptı.

2013 yılında Birol Güven‘in senarist ve Müfit Can Saçıntı‘nın yönetmen olduğu “Doksanlar” dizisinde Tuğba Karaman karakterini canlandırdı. Deniz Oral, Esra Dermancıoğlu, Renan Bilek, Gamze Gözalan, Pelin Öztekin, Arif Erkin Güzelbeyoğlu, Beste Bereket, Atılay Uluışık, Ümit Erdim, Açelya Akkoyun, Yalçın Menteş gibi oyuncularda dizide rol almışlardır.

2015 yılının Ekim ayında başlayan ve Yapımcılığını Birol Güven‘in yönetmenliğini ise Korhan Bozkurt‘un üstlendiği “Mayıs Kraliçesi” adlı dizide başrolde oynayan Yağmur Tanrısevsin‘den başka dizide Hatice Aslan, Ahmet Olgun Sünear, Samet Sırmalı, Burak Hakkı, Kazım Akşar, Derya Şensoy, Serhan Onat ve Erkan Taşdöğen da oyuncu kadrosundadır.

Filmleri ve Dizileri :
2015 – Mayıs Kraliçesi (TV Dizisi)
2015 – Gizli Ajanda (Didem) (Sinema Filmi)
2014 – Çakallarla Dans 3: Sıfır Sıkıntı (Mihriban) (Sinema Filmi)
2013 – Doksanlar (Tuğba Karaman) (TV Dizisi)

Derya Şensoy kimdir

Etiketler

Derya Şensoy kimdir biyografisi toplam 1.333 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz