Demet Lee Öger kimdir

Ad Soyad: Demet Lee Öger Doğum Tarihi: 03 Mayıs 1981 Nereli: Ankara Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Demet Lee Öger kimdir, Demet Lee Öger, 3 Mayıs 1981 tarihinde Ankara‘da Turizmci Vural Öger’in kızı olarak doğmuştur. Biri Nina Öger adında iki kız kardeşi ve erkek bir kardeşi vardır.

Demet Lee Öger, Londra‘da sinema eğitimi okurken okulda tanıştığı bir yönetmen onu Hollywood‘a bir film teklifi ile davet etti. 20 yaşında gözünü karartıp tek başına Amerika’da Los Angeles‘a yerleşti.

Herkes oyunculuk, modellik gibi bir alana yönelmesini, kamera önünde kariyer yapmasını bekliyordu. Ama o, işin mutfağında olmayı seçti. Bir yatırım şirketine ortak oldu, devamında Öger Entertainment‘i kurdu. Eski bir tiyatro binasını film stüdyosuna çevirdi, genellikle dizilere kiralamaktadır. Dünya starlarının Avrupa ve Türkiye haklarını şirketine bağladı. Yatırım yaptığı bazı filmlerle Oscar sevinci bile yaşadı.

Demet Lee Öger, Elton John‘un kurucusu olduğu AIDS Vakfı’nda gönüllü olarak çalışmaya başladı. Burada John’un Kanadalı film yapımcısı eşi David Furnish ile tanışan Öğer, yazdığı şiirleri Furnish’e gösterdi. Şiirleri beğenen Furnish, aynı zamanda modellik de yapan Öğer’e “Şiirlerini İngilizce olarak seslendirdiğin bir albüm yapalım. Elde edilecek geliri de AIDS Vakfı’na aktaralım” teklifinde bulundu. Öğer’in albüm fikrine sıcak baktığını söylemesinin ardından şiirleri okuyan ve çok beğenen Elton John da albüm için bir şiiri seslendirmeye karar verdi. Albümün seslendirilmesine aralarında Morgan Freeman‘ın da yer aldığı çok sayıda Hollywood yıldızı ve şarkıcının katılacağı öğrenildi. İngilizce dışında Türkçe albüm de çıkarmaya karar veren Öğer, elde edeceği geliri Türkiye’de faaliyet gösteren Pozitif Yaşam Derneği ve UNICEF‘e vermeyi planlıyor. 2013 yılının Mayıs ayında Kaliforniya’daki Pacific Design Centre’da düzenlenen 18’inci Elton John AIDS Vakfı Geleneksel Oscar Daveti’ne spor yorumcusu Erman Toroğlu ile katıldı.

Filmlerini finanse edebilmek için maden ve demir işi yapan Perlen şirketine ortak oldu. Birçok dünya starını Türkiye’de ağırladı. Bugüne kadar Türkiye’ye Paris Hilton, Bruce Willis, Ben Affleck, Elton John, Matt Dillon, Madonna gibi ünlülerin gelmesine vesile olmuştur. 2001 yılından beri Hollywood’da iş yapmaktadır.

Yerleşik olarak New York, Los Angeles ve istanbul’da yaşamaktadır. Ama ağırlık New York’ta. Her 10 günde bir Los Angeles’ta, her iki ayda bir de muhakkak Türkiye’ye geliyor.

İlgili Makaleler

Demet Lee Öger hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu