Cüneyd Düzyol kimdir

Ad Soyad: Cüneyd Düzyol Doğum Tarihi: 1964 Nereli: İzmir Meslekler: Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Cüneyd Düzyol kimdir, Kalkınma Bakanı

Cüneyd Düzyol, 1964 yılında İzmir‘de doğmuştur.

1988 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi, inşaat Mühendisliği Bölümünden mezun oldu. Kısa bir süre özel sektörde tasarım mühendisi olarak çalıştıktan sonra aynı yıl içinde DPT’de göreve başladı. 1989 yılında Uzman Yardımcısı oldu.

1992 yılında İngiltere‘de University of East Anglia’da Kalkınma Ekonomi¬si üzerine diploma çalışmasını tamamladıktan sonra 1993 yılında Planlama Uzmanlığına atandı. 1995-1996 döneminde A.B.D.’de University of Illinois at Urbana-Champaign’de ekonomi dalında yüksek lisans derecesini aldı.

1996 yılı başından itibaren İktisadi Sektörler ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü, Proje, Yatırımları Değerlendirme ve Analiz Dairesi Başkanlığında uzman eğitmen olarak görevine devam etti. 1999 yılında aynı daireye başkan olarak atandı ve bu görevini 2002 yılı sonuna kadar sürdürdü. 2003-2009 yılları er ve Koordinasyon Genel Müdürlüğü yaptı. 2009 yılı Eylül ayında Müsteşar Yardımcılığına atandı. 2014 yılı Ekim ayında Müsteşar Vekilliği görevini yürüttü. 2 Aralık 2014 tarihinde Müsteşarlık görevine atandı.

7 Haziran 2015 seçimlerinden sonra kurulan seçim Hükümetinden HDP‘li Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan‘ın istifası üzerine; Cüneyd Düzyol, 22 Eylül 2015 tarihinde Kalkınma Bakanı olarak görevlendirildi.

Cüneyd Düzyol, evli ve iki çocuk babasıdır.

Cüneyd Düzyol, seçim hükümetinde yer aldığı halde 1 Kasım Milletvekili Genel Seçiminde AKP‘den milletvekili adayı olarak gösterilmediğinden seçimlere katılamadı.

Cüneyd Düzyol hakkında yapılan aramalar

Cüneyd Düzyol, Cüneyd Düzyol biyografi, Cüneyd Düzyol hayatı, Cüneyd Düzyol nereli, Cüneyd Düzyol kimdir, Cüneyd Düzyol eşi, Cüneyd Düzyol kaç yaşında, Cüneyd Düzyol fotoğrafları

İlgili Makaleler

Cüneyd Düzyol hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu