Cheryl Ann Cole kimdir

Ad Soyad: Cheryl Ann Cole Doğum Tarihi: 30 Haziran 1983 Nereli: Newcastle, İngiltere Meslekler: , , Ölüm Tarihi: --

Cheryl Ann Cole kimdir, İngiliz şarkıcı, söz yazarı, dansçı, moda tasarımcısı ve yazar.

Cheryl Ann Cole, kızlık soyadı Tweedy’dir. 30 Haziran 1983’de Newcastle, İngiltere’de doğdu. Şarkıcı kimliğinin yanısıra, söz yazarı, dansçı, moda tasarımcısı ve yazardır.

2002’de ITV’nin televizyon programı Popstars: The Rivals aracılığıyla kurulan “Girls Aloud” adlı byesi olmasının ardından üne kavuştu. İngiltere müzik listesinde, aralarında dört adet bir numara olmak üzere arka arkaya yirmi tekli (single) çalışmasına imza attı.

Grubun iki albümü de İngiltere‘de bir numaraya yükseldi. Grup ayrıca dört kez BRIT Ödülleri’ne aday gösterilirken, bu adaylıklardan biri olan 2009’da «Yılın Şarkısı» dalındaki ödülü de «The Promise» adlı şarkıyla elde etti.

Cheryl Ann Cole, Girls Aloud’ grubundan ayrıldıktan sonra kariyerine tek başına devam ediyor.

Cheryl Ann Cole, 2008 yılında İngiliz televizyon gösterisi The X Factor’da jüri üyesi oldu. Aynı yıl ilk solo şarkısı olan Fight for This Love’ı piyasaya sürdü.ardından «3 Words» adlı ilk stüdyo albümünü yayımladı.

Cheryl Cole, 15 Temmuz 2006’da Chelsea ve İngiliz millî futbol takımı oyuncusu Ashley Cole ile evlendi. 17 Ağustos 2010 yılında kocasının kendini aldattığı gerekçesiyle boşanmıştır. Futbolcu eşleri arasında zerafeti ve yetenekleriyle ön plana çıkan Cheryl Ann Cole, FHM’in düzenlediği yarışmada, topladığı oylarla “2009’da Dünyanın en seksi kadını” seçildi. Cheryl Ann Cole FHM’in yarışmasında, Freida Pinto, Anna Friel, Kristin Kreuk, Elisha Cuthbert, Adriana Lima, Keeley Hazell, Britney Spears, Jessica Alba ve Megan Fox gibi isimleri geride bıraktı.

Ayrıca 2009 da ingiliz magazin dergisi “heat”in yaptığı ankette ingiliz kadınlarının en çok kıskandığı kadın seçildi.

Cole, geniş çapta bir stil ikonu olarak tanınmaktadır. Öyle ki, Vogue ve Elle gibi dergilerde kapağa çıkmayı başarmıştır.

İngiliz şarkıcı Cheryl Cole, ‘Prince Trust’ isimli vakfa maddi kaynak sağlamak için L’Oreal markasıyla birlikte özel bir ruj koleksiyonu hazırladı.

Evlilikleri : . 15 Temmuz 2006’da İngiliz Milli Takımı ve Chelsea’nin ünlü futbolcusu olan “Ashley Cole” ile evlendi. 17 Ağustos 2010 yılında kocasının kendini aldattığı gerekçesiyle boşanmıştır.

İlgili Makaleler

Cheryl Ann Cole hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu