Cher Lloyd kimdir

Ad Soyad: Cher Lloyd Doğum Tarihi: 28 Temmuz 1993 Nereli: İngiltere Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Cher Lloyd kimdir, Cher Lloyd, 28 Temmuz 1993 tarihinde Malvern, İngiltere‘de Darren ve Diane çiftinin kızı olarak doğmuştur. Kendinden küçük Sophie, Josh ve Rosie adlarında 3 kardeşi vardır. Dyson Perrins Spor Kolejinde okudu.

Cher Lloyd, 20dayken X Factor UK isimli ünlü şarkı yarışmasının 7. sezonunda yarıştı. Burada sergilemiş olduğu başarılı performansların sonrasında ise yarışmadan 4. olarak ayrıldı. Yarışmadan elenmesinin sonrasında ise 2011 yılında ilk single çalışması olan Swagger Jagger ile birlikte İngiltere gündeminde yer almayı da başardı. Şarkı İrlanda müzik listesinde 2. İngiltere müzik listesinde ise 1 numaraya kadar yükseldi.

Ardından yine 2011 yılında çıkardığı “With Ur Love” isimli single’ı ise başarısını pekiştirmesine yardımcı oldu. Bu single İngiltere listesinde 4 sıraya kadar yükseldi. Cher Lloyd, iki single ardından ise ilk stüdyo albümü olan Stick & Stones‘u Sony Music’e bağlı olan Syco Music etiketi üzerinden çıkarttı. Albümden sonra da Want U Back adlı singlesini yaptı.

Avrupa’da başarılı sonuçları almasından sonra ise sıra artık Amerika‘ya geldi. Want U Back Us Amerika’da 1.0nı aştı ve böylece platin plak almaya hak kazandı.

İkinci albüm olan Sorry I’m Late albümü ise 23 Mayıs 2014‘te bu sefer Epic Records bünyesinde çıktı. Albüm 11 şarkıdan oluşmaktadır. Bu albümden 5 şarkıda Cher’in de büyük bir katkısı vardır. Albümün ilk single’ı I Wish (feat. T.I) 2 Eylül 2013’te yani albüm çıkmadan yaklaşık 7 ay önce yayınlamıştır.

Cher Lloyd, 18 Kasım 2013 tarihinde Craig Monk ile evlendi.

Albümleri :
2011 – Swagger Jagger (single)
2011 – With Ur Love (single)
2011 – Sticks & Stones
2011 – Want U Back (single)
2013 – I Wish (feat. T.I) (single)
2014 – Sorry I’m Late

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2005 – Dancing with the Stars (TV Dizisi)

Müzik :
2013 – Kimlik Hırsızı (Sinema Filmi)

İlgili Makaleler

Cher Lloyd hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu