Ceren Bektaş kimdir

Ad Soyad: Ceren Bektaş Doğum Tarihi: 07 Mart 1980 Nereli: Ankara Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Ceren Bektaş kimdir, Spiker, TV sunucusu, Antropolog.

Habertürk televizyon kanalında, Haftaiçi her gün 06:00-09:00 saatleri arasında yayınlanan Gün Başlıyor isimli günlük bir programın sunuculuğunu yapmaktadır.

Ceren Bektaş, 7 Mart 1980 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Ankara Üniversitesi‘nin Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesinde Paleoantroploji bölümünden mezun olmuştur.

Üniversitede okuduğu Paleoantrolecek sıkıntıları olduğu düşünen Ceren Bektaş, 18 yaşlarında TV8 de staj yapmaya başladı. Staj sırasında program asistanlığı, montaj, muhabirlik ve seslendirme işleri yaptı. 2 sene boyunca stajını sürdürdü ve bir yandan da eski TRT spikeri İsmet Bayhan‘dan özel diksiyon dersleri aldı.

Ceren Bektaş, Ankara Dialog Anlatım ve İletişim merkezinde Ecder Akışık, Jülide Gülizar, Rahmi Aygün, Aytaç Kardüz, Murat Atak, Cemile Kutgün, Mesut Ertugay eğitim kadrosundan etkili konuşma, spikerlik-sunuculuk dersleri almıştır.

Sonrasında özel bir görüntüleme merkezinde, halkla ilişkiler müdürlüğü yaptı. Tiyatro sanatçısı Mehmet Çepiç‘in sunduğu, TRT 1’de yayınlanan çocuk programı “Yaz Oyunları”nda yardımcı sunuculuk yaptı.

2004 yılında profesyonel olarak KANAL B‘de meslek hayatına başladı. KANAL B’de Ana Haber, Öğle Haber Kuşağı (5 buçuk saatlik canlı yayın), Sabah Haberleri, Gece Bülteni sundu. Ceren Bektaş 2007 yılında kuruluş aşamasında da yer aldığı ATA TV‘ye transfer oldu. İki yıl sonra ATA TV iflas edip kapanınca Halk Tv‘de çalışmaya başladı.

2009 yılında Halk TV’den de ayrılarak İpek Medya Grubuna geçmiş ve Kanal Türk‘ün kanalı olan Bugün TV‘de “Bugün Hafta Sonu” isimli programı sunmuştur.

2010 yılında Bugün Tv’de Cumartesi-Pazar günleri 9-13.00 saatleri arası yayınlanan 4 saatlik canlı yayın maratonu “BUGÜN HAFTA SONU” programını hazırlayıp sundu.

Kanal B’de yer alan Hariciye Kliniği, Ata TV’de yer alan Gün izi, Halk Tv’de yer alan diplomaside görünüm, Bugün Tv’de yer alan Bugün Haftasonu ve Son Durak gibi birçok kanalın programlarında başarıyla sunuculuk görevini üstlenmiştir.

Ceren Bektaş, 2008 yılında Korhan Gür ile evlenmiş ve bir süre sonra boşanmıştır.

2016 yılında Habertürk kanalına geçiş yaptı. Habertürk televizyon kanalında, Haftaiçi her gün 06:00-09:00 saatleri arasında yayınlanan Gün Başlıyor isimli günlük bir programın sunuculuğunu yaptı. Ayrıca www.kadinmedya.com’da yazılarını yayınlamaktadır.

Ceren Bektaş, İngilizcenin yanısıra, başlangıç seviyesinde İspanyolca biliyor.

İngilizcenin yanısıra, başlangıç seviyesinde İspanyolca biliyor.

Haber dışında ayrıca, paramotorla uçma, poligonda atış, çarptınız, köpekbalıklarıyla yüzme, dalış, at binme, dans gibi deneyimlerimlerini izleyicilerle paylaştığı adrenalin dolu programlar da hazırlayıp sunan Ceren Bektaş, sektöre genç profesyoneller yetişmesi adına birçok eğitim kuruluşu ve diksiyon kurslarında spikerlik ve sunuculuk eğitimi verdi.

İlgili Makaleler

Ceren Bektaş hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu