Cengiz Şıklaroğlu kimdir

Ad Soyad: Cengiz Şıklaroğlu Doğum Tarihi: 1983 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Cengiz Şıklaroğlu kimdir, Cengiz Şıklaroğlu, 1983 yılında istanbul’da doğmuştur. Çerkes asıllıdır. Babası Abhazyah, annesi Trabzonludur. Üsküdar Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra İstanbul Teknik Üniversitesi Uçak ve Uzay Mühendisliği bölümünde okudu ve uçak mühendisi olarak mezun olmuştur.

Vahşi hayvanlar ve silahlarla birlikkat çeken Cengiz Şıklaroğlu, silah ticaretinden lüks yat üretimine kadar 8 şirketin sahibidir. Kendisinin kartvizitinde de Angel Group CEO’su Cengiz Şıklaroğlu yazıyor. Grubunun bünyesinde vip otomobil kiralama, rüzgâr türbinleri ve pil ithalatı yapan Angel Energy, Angel Organics ile organik tohum ithalatı yapan firmalar da bulunuyor. Ayrıca bir kozmetik şirketi de yar alıyor. Ama en gözde şirketi askeri silahlar da üreten Silahsan. Zaten Instagram hesabından sık sık silahlarla çekilmiş pozlar yayınlamayı da ihmal etmiyor.

2007 yılında İstanbul’da kurulan Angels YACHTS’ın sahibi olan Cengiz Şıklaroğlu, 2013 yılında Hintli TATA firması ile ortaklık kurdu. Kurduğu Angels Yachts şirketi Türkiye’nin en büyük lüks yat üreticilerinden oldu.

2013 yılında Sivas bölge bağımsız milletvekili adayı oldu, ancak 6 milletvekilinin YSK‘ya yaptığı “askeri casusluk, örgüt üyeliği, devlete ait gizli belge bulundurmak, kişisel verileri hukuka aykırıanma sürecinin 4 haziran’daki mahkemeden beraat alamadığı” gerekçesiyle yapılan itirazlar sonucu milletvekilliği adaylığı düşürülmüştür.

2005 -2016 yılları arasında askeri suç örgütlüğü liderliği, askeri casusluk, Çeçenistan Devlet Başkanı Ramazan Kadirov‘a suikast suçlarından Rusya’da yargılan ve suçlamalardan beraat eden Çerkes Cengiz lakabıyla bilinen Cengiz Şıklaroğlu, 2016 yılı başında geldiği Türkiye’de Suriye’deki Türkmenlere yardım etmesi için bazı işadamlarına zorla senet imzalattığı iddiasıyla yargılandığı davalardan hapis cezası aldı. Toplamda 10 ay hapis yatacak.

Hapis cezasını yerine getirmek için 30 Nisan 2017 tarihinde Maltepe Cezaevi’ne gitti.

İlgili Makaleler

Cengiz Şıklaroğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu