Cemil Ertem kimdir

Ad Soyad: Cemil Ertem Doğum Tarihi: Nereli: Düzce Meslekler: , ,

Cemil Ertem kimdir, Cemil Ertem, Düzce’de doğmuştur. Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesinden mezun oldu. Yüksek lisans ve doktora çalışmalarını ise finans ve iktisat alanlarında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde yaptı.

Uzun yıllar iktisat ve siyaset konusunda çeşitli dergi ve gazetelerde yazan Cemil Ertem, Nokta ve Forbes dergilerinde ve BirGün Gazetesi‘nde köşe yazarlığından sonra Taraf gazetesinde, kuruluşundan sonra uzun süre ekonomi-politik yazıları yazmıştır. ATV Ana Haberde ekonomi ve siyaset editörlüğü görevini yürütmüştür. İstanbul Üniversitesi‘nde öğretim görevlisi olarak Finans ve İşletme dersleri verdi.

Star gazetesindeki köşe yazarlığı görevinden 23 Kasım 2014 tarihinde ayrıldı. Akşam gazetesi ve Daily Sabah gazetelerinde köşe yazarlığı yaptı.

Cemil Ertem, 2011 yılında MÜSİAD En İyi Ekonomi Yazarı ödülünü kazanmıştır.

26 Ocak 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın ekonomi ve finans alanlarında başdanışmanlığına atandı.

Cemil Ertem’in bir yıldır kanser tedavisi gören eşi Engin Ertem 10 Mayıs 2014 tarihinde vefat etti. Deniz adında bir oğlu vardır.

Cemil Ertem, 26 Kasım 2016 tarihinde Beyaz Tv ekranında yayınlanan “Hayatta Her Şey Var” isimli kadın kuşağı programının sunuculuğunu yapan Nur Viral ile Roma Büyükelçiliği’nde evlendi.

Kitapları :
2014 – Yatağını bulan nehir: Erdoğan dönemi ekonomi politiği
2011 – Bitişler ve Başlangıçlar
2011 – Yeni Dünya Düzeni-WikiLeaks (Özgür Uçkan’la).

İlgili Makaleler

Cemil Ertem hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu