Caroline Wozniacki kimdir

Ad Soyad: Caroline Wozniacki Doğum Tarihi: 11 Temmuz 1990 Nereli: Danimarka Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Caroline Wozniacki kimdir, Profesyonel tenis oyuncusudur.

Caroline Wozniacki, 11 Temmuz 1990 tarihinde Odense, Danimarka‘da Piotr Wozniacki, Anna Wozniacki çiftinin kızı olarak doğmuştur. Aslen Polonyalıdır. Patrik Wozniacki adında bir abisi vardır ve profesyonel bir futbolcu olarak Kopenhag‘da Boldklubben Frem takımında oynamaktadır. Anne babası aslen Polonyalı olması nedeniyle Lehçe ve Danca bilmekte ve ayrıca İngilizce ve Rusça da konuşur. 7 yaşında tenis oynamaya başladı.

Annesi Anna Wozniacki eskiden Polı’nda oynarken, babası Piotr Wozniack da bir profesyonel futbolcu idi. Babası 1985 yılında Danimarka’nın Boldklubben 1909 takımına transfer olunca aile oraya göç etmiştir.

15 yaşında profesyonel olan Wozniacki, kariyeri boyunca toplam 23 turnuva kazandı. İlk kez 11 Ekim 2010 tarihinde dünya 1 numarası olmayı başaran Caroline Wozniacki, dünyanın en iyi tenisçilerinden biri kabul edildiği halde Grand Slam kazanamamış tenisçiler arasında yer almaktadır.

Hiç Grand Slam kazanamadı ama çıktığı müsabakalar ve kazandığı turnuvalar sayesinde 19.735.481 dolarlık bir gelir elde etti.

2005 yılında profesyonel olmasının ardından 10 yılda toplam 456 maçta görev yapmış olan Wozniacki, bu maçların %72.04ünü kazanma başarısı göstermiştir. Bu yüzde onu en başarılı İskandinav tenisçi yapmaktadır. 1.77 boyunda oağ elini ağırlıklı olarak kullanmaktadır. Sağ elli bir tenisçi olmasına karşın sol elini de bazı maçlarda iyi bir şekilde kullandığı görülmüştür.

Caroline Wozniacki, Monte Carlo, Monako‘da yaşamaktadır.

Caroline Wozniacki, 2010 yılında (THY) Türk Hava Yolları ile 3 yıllık sponsorluk anlaşması yaparak THY’nin reklam yüzü olmuştur.

2008, 2009, 2010, 2011 yıllarında 4 kez üst üste Amerika Birleşik Devletlerinde yapılan“New Haven, Connecticut” açık tenis turnuvasının şampiyonu oldu. 2010 yılında Rus raket Maria Sharapova’yı yenerek şampiyon oldu.

2014 yılında da Amerika Açık Tenis Turnuvasında final oynadı ancak son maçta elenerek ikinci olabildi.

İlgili Makaleler

Caroline Wozniacki hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu