Bayhan Gürhan kimdir

Ad Soyad: Bayhan Gürhan Doğum Tarihi: 15 Mart 1980 Nereli: Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Bayhan Gürhan kimdir, Bayhan Gürhan, 15 Mart 1980 tarihinde Adana‘da doğmuştur. Asıl mesleği aşçılıktır. Orta okulu bitirdikten sonra tahsil hayatını sonlandırmıştır. Babası Sebahattin Gürhan’dır.

Bayhan Gürhan‘ın hayatı film gibidir: Bayhan daha 2 yaşlarındayken Babası Sabahattin, Almanya‘ya gidip eşi Kezban’ın üzerine Alman bir kadınla evlenmiş. Annesi, üstüne kuma getirdiği iddiası ile eşi Sabahattin’i Cumhuriyet Savcılığı’na şikayet etmiş. Kadıncağız üzüntüden fazla dayanamayıp, Bayhan henüz 4 yaşındayken annesi Kezban Gürhan, 1984 yılında tarım ilacı içerek intihar etmiş. 1993 yılında ablası Hatice Özyaman ise 1 aylık evliyken Almanya‘da geçirdiği trafik kazası baannesi Hatice hanım büyütmüştür. 11 yaşından itibaren alkolik babasıyla birlikte kalan Bayhan Gürhan, 17 yaşında 23 ocak 1997 yılında Adana’da bir markette hırsızlık yaparken yakalandı. Aynı yıllarda Adana ve Alanya‘da da hırsızlık olaylarına karıştığı tespit edildi. 12 ağustos 1998 yılında ise büyük annesinin parasını çaldığı iddia edilen amcasının oğlu Mehmet Ali Gürhan’ı bir tartışma sonrası bıçaklayarak öldürmek suçundan cezaevine girdi. 5 yıl hapis cezası verildi, infaz yasasına göre 2 yıl hapis yattı çıktı. Bayhan Gürhan, 2000 yılında bu kez Hatay‘ın Reyhanlı ilçesinde bıçakla adam yaralama olayından mahkûm oldu. Reyhanlı Sulh Ceza Mahkemesi, 7 Eylül 2000 tarihinde verdiği kararda Bayhan Gürhan’ı 16 gün hapis cezasına çarptırdı. Mahkeme, bu cezayı 182 milyon lira paraya çevirdi.

Bir süre sonra babasıyla birlikte Adana‘yı terk ederek Alanya‘da yeni bir hayat kurdu.

Askerlik görevini yaptıktan sonra 2004 yılında Popstar şarkı yarışmasına katılmıştır ve 3. olarak bitirmiştir. Kendine özgü yorumuyla Popstar yarışmasında dikkat çekmiştir. 2004 yılında yapılan, Kanal D‘de yayınlanan bu yarışmanın sunuculuğunu Haldun Dormen ve Gamze Özçelik yapmış ve Jüri üyeliğini ise Armağan Çağlayan, Ercan Saatçi, Ahmet San, Deniz Seki yapmıştır.

Popstar şarkı yarışmasından sonra 2004 yılında ilk albümünün aralbümünü yayınlamıştır.

2011 yılından beri İstanbul Ortaköy’de açtığı “B.Ç.” adında küçük bir çiğköfte dükkanını işletiyor. Buranın a’dan z’ye her şeyiyle ilgilenen şarkıcı hem çiğköfte yoğuruyor hem de servis yapıyor.

Bayhan Gürhan, Nisan 2013 tarihinde başlayıp Show TV‘de yayınlanan “Ben Burdan Atlarım” yarışmacıları arasında oldu. Yapımcılığını Med Yapım’ın yaptığı 12 Nisan 2013’de ilk bölümü Show TV’den canlı olarak yayınlan yarışmada yarışmacılar Bayhan Gürhan, Asena Onur Çakmak, Atilla Taş, Gökhan Taşkın, Günay Musayeva, Leyla Bilginel, Neslihan Önder, Nur Gümüşdoğrayan, Önder Bekensir, Sema Çelebi, Semih Yuvakuran, Semiha Yankı, Serkan Tanırgan, Şener Üşümezsoy, Timur Kunt, Tony Hill, Tuğba Özay, Verda Penso olmuştur. Birinciliği Önder Bekensir almıştır.

Albümleri :
2004 – Hayal Edemiyorum
2008 – Vurdumduymaz
2009 – Kısa Veda
2011 – Yalan
2011 – Yenildim
2011 – Cezayir Menekşesi
2013 – Şafak Türküsü ( Grup Alzaymır ile düet)

Rol Aldığı Dizi Filmler :
2012 – Kendimize Doğru
2013 – Arif Pancar
2013 – 90’lar müzikal
2013 – Benim Yolum
2014 – Ankara’nın Dikmen’i (konuk oyuncu)

İlgili Makaleler

Bayhan Gürhan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu