Batuhan Çolak kimdir

Ad Soyad: Batuhan Çolak Doğum Tarihi: 1987 Nereli: Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Batuhan Çolak kimdir, Gazeteci-Yazar, Yeniçağ İnternet Sitesi Genel Yayın Yönetmeni

Batuhan Çolak, 1987 yılında doğmuştur. Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nden 2009 yılında mezun oldu. Lisans eğitimi sürecinde Gazi Üniversitesi Gazetesi’nde çalışan Batuhan Çolak, mezun olduktan sonra bir süre ATV Ankara Haber Merkezi’nde görev aldı.

Batuhan Çolak, 2007 yılında “Tabelai araştırma haberiyle Aydın Doğan Vakfı 18. Genç İletişimciler Yarışması Araştırma-İnceleme dalında Türkiye birinciliği ödülünü kazandı.

2014 yılında Gazi Üniversitesi‘nden “Siyasal İletişim Sürecinde Propaganda Amaçlı Afişlerin Değerlendirilmesi (2011 Genel ve 2014 Yerel Seçimleri Örneği)” isimli tez çalışmasıyla yüksek lisans mezunu oldu.

Üniversitelerdeki terör yapılanmaları ve eylemleri üzerine uzun yıllardır araştırmalar yürüten Batuhan Çolak, ayrıca oryantalizm, medya ve siyasal iletişim konularında da çalışmalarını sürdürmektedir. Batuhan Çolak’ın çalışma konuları kapsamında ulusal ve uluslararası konferanslarda sunulmuş bildirileri ve çeşitli dergilerde yayınlanmış makaleleri bulunmaktadır.

Batuhan Çolak, 2006 yılında kurduğu HaberDokuz.com sitesinde özel habeda güncel konulara değinerek araştırma-inceleme çalışmalarını sürdürmüştür.

Çeşitli yayın kuruluşlarında haber müdürlüğü, yayın danışmanlığı gibi görevlerde bulunan Batuhan Çolak, 2016 yılının Ocak ayından itibaren Yeniçağ Gazetesi’nde geçmiş ve köşe yazılarına burada devam etmektedir. Aynı zamanda Yeniçağ Gazetesi’nin internet sayfası Genel Yayın Yönetmenliği görevine getirilmiştir.

Kitapları :
2013 – Terör kıskacında üniversiteler.

İlgili Makaleler

Batuhan Çolak hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu