Bar Refaeli kimdir

Ad Soyad: Bar Refaeli Doğum Tarihi: 04 Haziran 1985 Nereli: İsrail Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Bar Refaeli kimdir, İsrailli dünyaca ünlü modeldir.

Bar Refaeli, 4 Haziran 1985 tarihinde Hod Hasharon, İsrail‘de Yahudi bir aile olan Rafael ve Tzipi çiftinin kızı olarak doğmuştur. 1,75 boyunda olan Refaeli İsrail’in kırsal kesiminde ailesine ait bir at çiftliğinde büyüdü. 3 abisi vardır.

Bar Refaeli, modelliğe 8 aylılam filmlerinde oynadı. Sonraları diş telleri takması gerektiğinden reklam yıldızlığına ara verdi. On beş yaşına geldiğinde ise profesyonel bir model olmuştu. Elle, Maxim, Cosmopolitan, Vogue gibi dergilerle çalıştı.

2000 ve 2001 yılında İsrail‘de katıldığı bir güzellik yarışmasında “Yılın Modeli” ödülünü kazandı. Profesyonelliğe adım attıktan sonra ilk kez yurt dışına açıldığı Dim markasından sonra Vogue, Cosmopolitan, Elle ve Maxim gibi dünyaca ünlü dergilerin kapaklarını süsledi.

Bar Refaeli, Pilpel, Castro ve Victoria-s Secret, Hurley İnternational, Aqua Bendita gibi ünlü markaların kataloglarında yer aldı. 2009 yılında Sports Illustrated Swimsuit Issue kapak modeli oldu.

2006 yılında GQ İtalya‘nın Mart sayısınnin kariyerindeki bir başka önemli nokta da 2009 yılında kapak modeli olduğu “Sports Illustrated Swimsuit” ile çalıştığı dönemdir

İsrailli manken popülerliği sayesinde beyaz perde yapımcılarının da dikkatini çekmiş ve HimBouzaglo’nun yönetmenliğini üstlendiği 2011 yapımı “The Session” filminde rol almıştır. Bu filmde Bar Refaeli, hastalarından birine karşı takıntılı bir hale gelen psikoloğun gerilim dolu öyküsünün anlatıldığı filmde sergilediği başarılı performansla bir kez daha dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır.

Bar Refaeli, 2003 yılında Arik Weinstein ile evlendi. 2005 yılında boşandı. Kasım 2005 yılından itibaren 6 yıl sinema oyuncusu Leonardo Di Caprio ile nişanlandı ve 2011 yılı Mayıs ayında ayrıldılar. 24 Eylül 2015 tarihinde iş adamı Adi Ezra ile İsrail’in Hayfa kentinde evlendi.

2015 yılında “X Factor İsrail” adlı yarışmanın sunuculuğunu yaptı.

Ödülleri :
2013 – Viyana Moda Ödülü – Stil Icon

Filmleri ve Dizileri :
2013 – Kidon (Einav) (Sinema Filmi)
2011 – Session (Eden) (Sinema Filmi)
2008 – Eretz Nehederet (Duba’s roommate) (Tv. dizisi)
2005 – Pick Up (Noa Zuckerman) (Tv. dizisi)

İlgili Makaleler

Bar Refaeli hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu