En Güncel Biyografi Sitesi, 23 Kasım 2017
Beğen 0

Ayşenur Arslan kimdir

  • Ad Soyad: Ayşenur Arslan
  • Doğum Tarihi: 16 Eylül 1950
  • Nereli:
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Ayşenur Arslan kimdir, Ayşenur Arslan, 16 Eylül 1950 tarihinde doğmuştur. Aslen Aydınlıdır. Subay olan babası ve annesi de MİT mensubudur. İtalyan Dili ve Edebiyatı bölümünden 1972 yılında mezun oldu.

TRT‘nin açtığı redaktör muhabir sınavını kazanınca 1974 yılında TRT‘de muhabir olarak gazeteciliğe başladı. 1982 yılında Güneş Gazetesine haber müdürü oldu. İkibuçuk yıl sonra istifa etti. Üç ay sonra da Nokta Dergisinde çalışmaya başladı. 3 yıl da burada çalıştıktan sonra Söz Gazetesine geçti ve 49 gün sonra buradan da ayrıldı.

Söz Gazetesinden ayrıldıktan sonra arkadaşlarıyla birlikte reklam ajansı kurdu ve Ümraniye Belediyesi için Türkiye’nin ilk yerel dergisini hazırladı. Cinsel Bilgiler Ansiklopedisi’ne İtalyanca çeviri yaptı.

Cumhuriyet Gazetesi‘nde bir yıl çalıştı. Ardından Star TV‘ye girdi. Önce bir kadın programı yaptı, sonra Yakın Takip adlı haber programının sorumluluğunu aldı. Daha sonra Ali Kırca ile birlikte ATV‘ye geçti. 8 an sonra yine Star TV’ye geçtı.

Ayşenur Arslan 16 yıl Ali Kırca‘yla çalıştı, Kırca’nın ATV’de sunduğu haberleri hazırladı. Mehmet Ali Birand ile çalıştı. Aydın Doğan, Dinç Bilgin gibi basın sektörünün kilit isimleriyle çalıştı.

CNNTürk‘te Medya Mahallesi programını yaptı. Sokak TV‘de çalıştı. Halk TV‘de program yaptı.

Ayşenur Arslan, iki kere evlendi. İlk eş ile 8 ay evli kaldı. İkinci eşi olan oğlu Sinan’ın babasıyla da oğlu 6 yaşındayken ayrıldı

Ayşenur Arslan kimdir

Etiketler

Ayşenur Arslan kimdir biyografisi toplam 11.188 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

  1. mehmet dedi ki:

    ayşenur arslan yukarıda babasının annesinin mit mensubu olduğundan falan bahsetmiş aşağıda bu fotoğrafları da görünce şaşırdım doğrusu yaş yetmiş yani birazda yaşımdan dolayı tecrübem var şüphelendim herhalde benden gayri her kim varsa mit te çalışıyor diye düşününmeye başladım..

Yorum Yaz