Ayşegül Atik kimdir

Ad Soyad: Ayşegül Atik Doğum Tarihi: 1948 Nereli: Ankara Meslekler: , , Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Ayşegül Atik kimdir, 80’li yıllarda eşi Ali Atik ile birlikte çektikleri “Önce alışveriş sonra fiş” sloganlı KDV reklamlarında oynadı.

Ayşegül Atik, 1948 yılında Ankara‘da doğmuştur. Asıl adı Mürşide Ersoy’dur. 5 kardeştirler. Ankara TED Koleji mezunudur. Ankara Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümünden mezun oldu.

Mezun olduktan sonra, Devlet Tiyatrosunda, Gömü, Ezgiler Ezgisi, Ceza Kanunu, Yollar Tükendi gibi oyunlarda tiyatro oyuncusu olarak görev aldı. 1978 yılında Devlet Tiyatrosu’ndan ayrıldı ve çeşitli tiyatro topluluklarında çalıştı. TRT‘nin tek kanal olduğu yıllarda Ali Atik ve Levent Kırca ile beraber Televizyonda çeşitli skeçlerde yer aldı.

80’li yıllarda eşi Ali Atik ile birlikte çektikleri “Önce alışveriş sonra fiş” sloganlı KDV reklamlarında oynadı.

Ayşegül Atik, 1977 yılında oyuncu Ali Atik ile evlendi. 2002 yılında boşandı. Alper ve Argun Atik adlarında iki oğlu vardır.

KKTC‘de Yakın Doğu Üniversitesinde Oyunculuk Anasanat Dalı öğretim görevlisi olarak görev yaptı.

2002 yılında Birol Güven‘in yaptığı ve başrollerinde Ayşegül Atik, Ali Erkazan, Arzu Balkan, Ali Sunal, Hatice Aslan, Levent Ülgen, Selahattin Taşdöğen, Büşra Pekin gibi oyuncuların oynadığı “En Son Babalar Duyar” adlı dizide oynadı.

2007 yılında “Kısmetim Otel” adlı dizide Yıldız Kenter, Tarık Papuççuoğlu, Ekin Türkmen, Gürgen Öz, Ege Aydan, Binnur Şerbetçioğlu, Murat Akkoyunlu ile birlikte rol aldı.

2010 yılında yapımcılığını Necati Akpınar‘ın senaryosunu Emrah Serbes‘in yaptığı “Şen Yuva” adlı dizide; Ayşegül Atik, Altan Erkekli, Ceyda Düvenci, Levent Üzümcü, Alper Kul, Osman Berk Selvi, Mehtap Bayri, Caner Alkaya, Meltem Yılmazkaya, Okan Çabalar, İrem Sak, Bican Günalan, Erdem Yener birlikte oynamıştır.

Filmleri ve Dizileri :
Yönetmen :
1989 – Alıştık Artık (TV Dizisi)

Senaryo :
1989 – Alıştık Artık (TV Dizisi)

Oyuncu :
2010 – Şen Yuva (Gülümser) (TV Dizisi)
2007 – Kısmetim Otel (Ayten Kısmetim) (TV Dizisi)
2002 – 20si)
1989 – Alıştık Artık (TV Dizisi)
1986 – Sen de mi Şakir (Video)
1983 – Kartallar Yüksek Uçar (Özlem Onursal Seslendirmesi) (TV Dizisi)
1979 – Tatlı Çarşamba (Ayşegül) (TV Dizisi)
1978 – Taşı Toprağı Altın Şehir (Fatma) (Sinema Filmi)

Ayşegül Atik hakkında yapılan aramalar

Ayşegül Atik, Ayşegül Atik biyografi, Ayşegül Atik hayatı, Ayşegül Atik nereli, Ayşegül Atik kimdir, Ayşegül Atik eşi, Ayşegül Atik kaç yaşında, Ayşegül Atik fotoğrafları

İlgili Makaleler

Ayşegül Atik hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu