Ayşe Özgün kimdir

Ad Soyad: Ayşe Özgün Doğum Tarihi: 1951 Nereli: Adana Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ayşe Özgün kimdir, Ayşe Özgün, 1951 yılında Adana‘da doğmuştur. Bir abisi vardır. İlkokul 4. sınıftan sonra deniz subayı olan babasının ateşe olarak tayini çıktığı için gittikleri Amerika‘da Washington, DC‘de yaşadı ve ilkokulu orada bitirdi. Ortaokulu ve liseyi İstanbul Arnavutköy’de Amerikan kız kolejinde okudu. İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’na devam etti, mezun olmadan eğitimini yarım bıraktı.

Ayşe Özgün, gazetecilik hayatına, 18 yaşında Nokta dergisinde başladı. Daha sonra Aktüel ve Tempo dergilerinde çalıştı. Halen Hürriyet Gazetesi’nde yazıyor.

2015 yılına kadar ekranlarda farklı konuları ele alan Ayşe Özgün en çok Yaşar Nuri Öztürk ile yaptığı programlardaki sohbetleriyle adından söz ettirdi. Televizyon ekranlarında 6500’den fazla program yaptı.

Ayşe Özgün, 1972 yılında Haluk Özgün ile evlendi 1973 yılında oğlu Ali doğdu. 1974 yılında ikizleri Canan ve Ahmet dünyaya geldi.

Ayşe Özgün’ün üç çocuğu Ali Özgün, Canan Özgün ve Ahmet Özgün‘ün; çeşitli kanallara otomobil ve motorsporları programları yapan ACA adlı bir prodüksiyon firması vardır.

Star TV‘de yayımlanan Ayşe Özgün’ün yaptığı kadın programına katıldığı için babası tarafından öldürülen kadın olayından sonra Ayşe Özgün’ün programı 11 Kasım 2005 tarihi itibariyle yayımdan kaldırıldı.

2015 yılının başlarında TVEM‘de yayınlanan “Kim Haklı Kim Haksız” adlı programın sunuculuğunu Tuğba Ekinci ile beraber yaptı.

Kitapları :
2002 – Annelik Deneyimlerim

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu :
2005 – Dikkat Şahan Çıkabilir (Kendisi)(TV Dizisi)
2003 – Hayat Bilgisi (Kendisi) (TV Dizisi)
2002 – Reyting Hamdi (Dedektif) (TV Dizisi).

İlgili Makaleler

Ayşe Özgün hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu