Aylin Nazlıaka kimdir

Ad Soyad: Aylin Nazlıaka Doğum Tarihi: 03 Aralık 1968 Nereli: Meslekler: , Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Aylin Nazlıaka kimdir, Aylin Nazlıaka, 3 Aralık 1968 tarihinde Ankara‘da doğmuştur. Babasının adı Mehmet Kenan, annesinin adı Göksel’dir. T.E.D. Ankara Kolejini bitirdikten sonra Orta Doğu Teknik Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İktisat Bölümünden mezun oldu. 2014 yılında da Harvard Üniversitesi “Yükselen Liderler” programını başarıyla tamamladı.

Aylin Nazlıaka, iş hayatına Koç Holding’de başladı. 1992 yılında da 24 yaşındayken Türkiye’nin insan kaynakları alanında faaliyet gösteren ilk şirketlerinden birini kurdu. Genç yaşında yönetim ve insan kaynakları alanında iş dünyasına yön veren kişilerden k Türkiye’de, gerekse yurt dışında birçok ulusal ve uluslararası kongre, seminer ve panele konuşmacı olarak katıldı.

Bilkent Üniversitesinde insan kaynakları dersi verdi. Birçok ulusal ve uluslararası kongreye konuşmacı olarak katıldı.

Peryön , Özel İstihdam Büroları Derneği ve Endeavor gibi sivil toplum örgütlerinde kurucu üye, yönetim kurulu üyesi, danışma kurulu üyesi gibi etkin roller üstlendi. Canlı olarak yayınlanan “İş ve Kariyer Dünyası” adlı haftalık programı hazırlayıp sundu.

2001 yılında “Yılın İş Kadını”, 2002 yılında “ODTÜ Takdir Ödülü”, 2008 yılında “Yılın Genç İş Kadını”, 2012 yılında “Yılın Milletvekili”, “Yaşama Dokunan İnsan Ödülü” ve “Kadın Platformu Ödülü”, 2013′de “Yılın Politikacısı” ve “Yılın Siyasetçisi” ve 2014 yılında bir kez daha “Yılın Siyasetçisi” ödüllerini almıştır.

Cumhuriyet Halk Partisinin gençlere hediyesi olan “GenceArtı İstihdamda Fırsat Eşitliği Yaratma Projesi”nin mimarıdır. 2010-2012 yılları arasında Cumhuriyet Halk Partisi Parti Meclisi Üyeliği yapmış, 12 Haziran 2011 Seçimleri’nde TBMM 24. dönem Ankara Milletvekili seçilmiştir. Avrupa Birliği Uyum Komisyonu ve Karma Parlamento Komisyonu üyesidir.

2015 Genel Seçimleri öncesinde ön seçimi kazanarak tekrar milletvekili adayı olarak seçimlere katıldı. 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan seçimlerde yeniden Ankara‘ dan milletvekili seçildi.

Çok iyi düzeyde İngilizce, orta düzeyde Fransızca bilen Aylin Nazlıaka, İzzet Nazlıaka ile evlidir. 2 çocuğu vardır.

1 Kasım 2015 tarihinde tekrar yapılan seçimlerde yeniden Ankara milletvekili seçildi.

Aylin Nazlıaka, “Bir milletvekilinin odasındaki Atatürk resmini indirdiği” iddiasına ilişkin, “tedbirli” olarak kesin ihraç istemiyle Yüksek Disiplin Kurulu’na (YDK) sevk edildi. Aylin Nazlıaka, CHP Genel Merkezi’nde, Artvin Milletvekili Uğur Bayraktutan başkanlığında toplanan YDK’da, sözlü savunmasını yaptı.4 Mart 2016 tarihinde CHP’den oy çokluğuyla ihracına karar verildi. CHP’den yapılan açıklamada, Nazlıaka’nın iddiaları iftira olarak değerlendirildi.

Aylin Nazlıaka hakkında yapılan aramalar

Aylin Nazlıaka, Aylin Nazlıaka biyografi, Aylin Nazlıaka hayatı, Aylin Nazlıaka nereli, Aylin Nazlıaka kimdir, Aylin Nazlıaka eşi, Aylin Nazlıaka kaç yaşında, Aylin Nazlıaka fotoğrafları

İlgili Makaleler

Aylin Nazlıaka hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu