Aykurt Nuhoğlu kimdir

Ad Soyad: Aykurt Nuhoğlu Doğum Tarihi: 15 Eylül 1959 Nereli: Trabzon Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Aykurt Nuhoğlu kimdir, Aykurt Nuhoğlu, 15 Eylül 1959 tarihinde Trabzon‘da doğmuştur. 1973 yılından beri İstanbul‘da yaşamaktadır. Fenerbahçe Lisesi’ni bitirdikten sonra yılında İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü’nden 1984 yılında mezun oldu.

Aykurt Nuhoğlu, siyasi hayatına SHP üyeliği ile başladı. SHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği ve 1992 yılında Kadıköy İlçe Başkanlığı ile devam etti. Farklı dönemlerde CHP Kadıköy İlçe ve İl Kurultay Delegelikleri bulunan Nuhoğlu; CHP İl Yönetim Kurulu Üyeliği ve CHP Kadıköy İlçe Yöneticiliği görevlerinde bulundu. 2012 yılı içerisinde Yerel Yönetimden Sorumlu İl Başkan Yardımcılığı yaptı, CHP bünyesinde değişik ve farklı komisyonlarda çalıştı.

1985 yılından beri Atamer İnşaat i, park-bahçe projeleri, hastane ve konferans merkezleri, nitelikli konutlar gibi çok sayıda farklı projenin yönetimi ve koordinatörlüğü görevlerinde bulundu. Halen Atamer İnşaat’ın Yönetim Kurulu Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Kazım Koyuncu Kültür Merkezi Derneği’nin kurucuları arasında yer alan Aykurt Nuhoğlu, Tüketici Derneği ve İnşaat Mühendisleri Odası gibi birçok derneğe üye olduğu gibi aynı zamanda Nuhoğlu Vakfı Yönetim Kurulu üyesidir.

Aykurt Nuhoğlu,1994 yılında diş hekimi Ebru Nuhoğlu ile evlendi. (d.1995)oğlu ve (d.2001) kızı vardır.

Gençlik yıllarından bu yana sosyal demokrasinin ilkelerini benimsemiş olan Aykurt Nuhoğlu, siyasette süreklilik ve değişimin büyük önem taşıdığının bilincindedir. Yepyeni bir siyaset özgürlükçü ve katılımcı bir yerel yönetim anlayışı ile Kadıköy’ü kendisi gibi Kadıköylü vatandaşlarla birlikte yönetmek amacıyla belediye başkanlığına aday olmuştur.

16 Şubat 2014 tarihinde CHP Parti Meclisince eski Kadıköy Belediyesi Başkanı Selami Öztürk‘ün yerine, 30 Mart 2014 tarihinde yapılacak olan yerel seçimler için Aykurt Nuhoğlu Kadıköy Belediye Başkan adayı olarak açıklanmıştır.

İlgili Makaleler

Aykurt Nuhoğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu