En Güncel Biyografi Sitesi, 23 Şubat 2018
Beğen 0

Ayça Kaya kimdir

  • Ad Soyad: Ayça Kaya
  • Nereli: İstanbul
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Ayça Kaya kimdir, Diyetisyen, doktor

Ayça Kaya İstanbul’da doğmuştur.

Dr. Ayça Kaya Ankara, Gazi Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdikten sonra, Haydarpaşa Numune Hastanesi’nde İç Hastalıkları ihtisası yapmıştır.

Şişmanlık tedavisi üzerine çok sayıda klinik araştırması vardır. Özellikle şişmanlık tedavisinde, kombine ilaç kullanımının, tekli ilaç kullanımına üstün olmadığını gösterdiği çalışması, dünyada bir ilk olmuştur. Başta İtalya’da 5. Avrupa Endokrinoloji Kongresi olmak üzere birçok kongrede, ayrıca yurt içinde ve yurt dışında çok çeşitli bilimsel dergilerde yayımlanmıştır. Uzmanlık tezini Karaciğer Yağlanması ve risk faktörleri üzerine yapmıştır.

Haydarpaşa Numune Hastenesi’nde, Yeditepe Üniversitesi Tıp Fas vermiştir. İstanbul Cerrahi Hastanesinde Sağlıklı Beslenme ve Zayıflama Merkezi kuruculuğu, kordinatörlüğü, check-up merkezinin yeniden yapılandırılmasında görev almıştır.

Çok sayıda televizyon kanalındaki sağlık programlarında, gazetelerde ve aylık dergilerin sağlık köşelerinde röpörtajları yayımlanmıştır.

2010 Ocak ayından beri Kanal D Doktorum programında sağlıklı beslenme, kalıcı zayıflama ve metabolizma üzerine yayınlar hazırlamaktadır. Ayrıca kendi muayenehanesinde hastalarına hizmet vermeye devam etmektedir.

Ayça Kaya, evlidir. 2 çocuğu vardır.

Üyesi olduğu Kuruluşlar :
Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği,
Türk Diyabet , Obezite ve Beslenme Derneği,
Avrupa Obezite Çalışma Grubu,
Antiaging Eğitim ve Araştırma Derneği,
Türk Tabipler Birliği Derneği

Ayça Kaya kimdir

Etiketler

Ayça Kaya kimdir biyografisi toplam 3.702 kez okundu. Bugün ise 1 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz