Arif Pamuk kimdir

Ad Soyad: Arif Pamuk Doğum Tarihi: 1945 Nereli: Giresun Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Arif Pamuk kimdir, Hemen her evde bulunan Yâsin cüzü ve şifalı bitkiler kitabının yazarıdır.

Arif Pamuk, 1945 senesinde Giresun/Alucra ilçesine bağlı Yükselen köyünde doğmuştur. On yaşından itibaren Pamuk Hoca namıyla anılan babasının peşinden il il dolaştı. Gençlik yılları İstanbul, Beykoz’da ağabeyinin yanında geçti. Orta öğrenimini yarıda bırakıp din öğrenimine ağırlık verdi. Ağabeyi Ali Pamuk, o dönemler Beykoz’da din görevlisi. Arif Hoca, İstanbul’a geldikten sonra ağabeyinin yönlendirmesiyle Fatih’te Medineli Hacı Osman Efendi’nin yanında ders almaya başlıyor. Bu arada okul tahsilini de dışarıdan tamamladı. İstanbul’un çeşitli camilerinde on altı yıl imamlık ve müezzinlik yaptı.

Ömrünün büyük bir kısmını bitkilere vakfetmiş bir din adamının şifalı bitkiln nereden geldiğini kendi ağzından dinleyelim:

Bitkilerle ilgili ilk eserini 1970’de çıkardı. Daha sonra peş peşe bu konuda halkımızın büyük rağbet gösterdiği eserleri yayınlanan Arif Pamuk, çok uzun emekler harcayarak hazırladığı eserlerini liyakatsiz birtakım insanların taklit ederek çıkarmaları sonucu bir müddet çalışmalarına ara verdi. Bugüne kadar şifalı bitkilerle ilgili 13, dini içerikli yüzlerce kitabı yayınlanan Arif Pamuk, piyasadaki yüzlerce kitaba kaynaklık etmektedir.

Arif Pamuk’un neredeyse her evde, her camide ya da Kur’an kurslarında onun bir eserine rastlamak mümkün. Arif Pamuk, vaktinin çoğunu 1969’da kurduğu Pamuk Yayınevi’nde ve Hırka-ı Şerif Camii’nin arkasındaki evinin kütüphanesinde geçiriyor.

Arif Pamuk, evlidir. 4 çocuğu vardır.

Kitaplarından Bazıları :
2000 – Şifalı: Dualar Manevi Reçeteler
2005 – Şifalı Bitkiler ve Emraz
2006 – Üç Aylar Hikmeti ve Fazileti
2011 – Resulullahın Dilinden Surelerin Ve Duaların Fazileti
2011 – 99 Esma-i Hüsna Fazileti Ve Sırları
2013 – Dualı Tam Rüya Tabirleri Ansiklopedisi
2013 – Sifalı: Dualar Ansiklopedisi

İlgili Makaleler

Arif Pamuk hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu