Anıl Berk Baki kimdir

Ad Soyad: Anıl Berk Baki Doğum Tarihi: 1991 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Anıl Berk Baki kimdir, “Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

Anıl Berk Baki, 1991 yılında İstanbul’da doğmuştur. Baba tarafından aslen Trabzon‘ludur. Liseyi yatılı olarak Galatasaray Lisesi‘nde yatılı olarak okudu. Bu yıllarda yelken milli takımında yarışmacı olarak bulundu. Atletizmde 400 m.de İstanbul ikinciliği, veleybolda ise 2 yıl ilçe şampiyonluğunu yaşadı. 2011 yılında Galatasaray Lisesi‘nden mezun oldu. Yeditepe Üniversitesi Reklam Tasarımı ve İletişim Bölümünde burslu olarak okudu.

Yeditepe Üniversitesinde okurken de yelken sporuna devam etti ve aynı zamanda okulun Amerikan futbolu takımına girdi ve ikinci senesinde Amerikan futbolunda Türkiye şampiyonluğu yaşadı. Yelken sporunda olimpik sınıftan profesyonel yat ve performans yarışçılığına geçtiği için Amerikan futbolunu bırakmak zorunda kaldı. Bunun üzerine Yeditepe Üniversitesinin yelken takımını tekrar oluşturarak 2 sene takım kaptanlığını yaptı.

Anıl Berk Baki takım kaptanlığını yaptığı Yeditepe Üniversitesinin yelken takımı ile ilk senesi sene ise Türkiye şampiyonu oldu. Aynı sene Fransa‘da düzenlenen Üniversiteler arası yarışta takımı ile ikinci oldu. 2016 yılında Yeditepe Üniversitesinden mezun oldu.

Performans yelkenciliğine Türkiye’nin ilk ve tek Formula catamaran takımı olan TeamTurx’te devam ederken CrossFit sporu ile tanıştı.

2016 yılında kaptanlığını ve dümenciliğini yaptığı Tüpraş yelken takımı ile yıllık genel sıralamada birinci olmuş ve aynı zamanda Bodrum’da düzenlenen yarışmada Türkiye şampiyonu olmuştur.

Anıl Berk Baki Yelken sporu ile ilgilenmekte aynı zamanda Milli sporcudur. Bunun dışında Crossfit antrenörü olarak spor yaşantısını sürdürmektedir. Yelken ve crossfit dışında uzun süre amerikan futbolu, voleybol ve atletizm ile ilgilenmiştir.

Survivor 2018 All Star” yarışmasına katıldı.

10 Şubat 2018 tarihinde Acun Ilıcalı‘nın Tv8 kanalında başlayacak olan “Survivor 2018 All Star” yarışmasında ünlüler kadrosunda Adem Kılıçcı, Damla Can, Hakan Hatipoğlu, Hilmi Cem İntepe, Merve Aydın, Murat Ceylan, Nagihan Karadere, Nihat Doğan, Sahra Işık, Sema Aydemir, Turabi Çamkıran, Ümit Karan olacak.

Survivor 2018 All Star” yarışmasında gönüllüler kadrosunda ise Cumali Akgül, Birsen Bekgöz, Ramazan Kalyoncu, Gizem Kurtulan, Melih Özkaya, Yağmur Banda, Ecem Karaağaç, Nevin Yanıt, Anıl Berk Baki, Funda Alkayış, Gamze Aksu, Marcus olacak.

30 Haziran 2018 tarihinde Kıbrıs‘da yapılan SMS sonuçlarına göre Survivor 2018’in şampiyonu Adem Kılıçcı oldu.

İlgili Makaleler

Anıl Berk Baki hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu