Altınok Öz kimdir

Ad Soyad: Altınok Öz Doğum Tarihi: ?? ?? 1951 Nereli: Nevşehir Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Altınok Öz kimdir, İstanbul, Kartal belediye başkanı ve operatör doktordur.

Altınok Öz, 1951 yılında Nevşehir‘de doğmuştur.

İlköğrenimini Sapanca ve Çorum‘da tamamlayan Altınok Öz, 1975 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. İlk görev yeri Gülşehir’den sonra Bingöl Verem Savaş Dispanseri Baştabipliği ve Bingöl Sağlık Müdürlüğü yaptı. Daha sonra sırasıyla Nevşehir, S.S.K. Erzincan Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı ve Baştabip, Anamur ve Kartal’da görev yaptı.

1987 yılından emekli olduğu Haziran 2008 yılına kadar Kartal Devlet Hastanesi ve S.S.K. Kartal Hastanelerinde çalıştı. 1996 ve 2001’de S.S.K. Kartal Hastanesinde iki dönem Baştabiplik yaptı.

Kooperatifçilik konusunda çalışmaları olan Op. Dr. Altınok ÖZ, Kartal ve civarındaki hurdacıları Marmara Geri Dönüşümcüler Toplu İş Yeri Yapı Kooperatifi çatısında toplamıştır. 2004 yılından beri de Hırka Dağında (Nevşehir) ceviz ve badem çiftçiliği yapmaktadır.

Başarılı icraatlarınar, Y. Bosnaspor’u alıp Kartal Belediyespor yapıp ilçe futboluna kazandırdı, Heykel Sanatında ilçede ilerleme, çeşitli yol düzenlemeleri, otoparktan belediye binasına başarı ile çevrilen ve açılışı yapılan modern belediye binası, yaz turizmi olarak ise Adalar İlçesinde yapılan otel olarak gösteriliyor. En önemli icraatlarından birisi de Nevşehir‘de Kartal halkı için satın alınıp modernize edilen ve 2013 yılı sonunda kurdelesini kestiği Kapadokya Kartal Otel.

Ceviz konusunda ulusal ve uluslararası bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir.

Şehircilik konularında gerek yurtiçi gerek yurtdışında çeşitli incelemeleri olmuştur.

1969-1975 yılları arasında CHP Ankara Merkez İlçe Gençlik Kolları ve Sosyal Demokrasi Dernekleri Federasyonu (SDDF) üyesi olarak siyasi çalışmalarda bulunmuştur. Emekli olmasının ardından siyasi çalışmalarını kaldığı yerden sürdürmektedir. Çeşitli Demokratik Kitle Örgütlerinde üye ve yönetici olarak görev yapmaktadır.

Futbol, kitap okumak, ekonomi, tarih, tarım, seyahat etmek, sülün yetiştiriciliği, motosiklet gibi hobileri vardır.

Op.Dr. Altınok ÖZ, Feraye Öz ile evlidir. Bir kız çocuğu babasıdır.

29 Mart 2009 Yerel Seçimleri’nde, %41,3’lük oy oranıyla CHP‘den Kartal Belediye Başkanı olarak seçildi.

2014 yerel seçimlerinde tekrar CHP’den Kartal Belediye Başkanı adayı oldu.

İlgili Makaleler

Altınok Öz hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu