Alper Üstündağ kimdir

Ad Soyad: Alper Üstündağ Doğum Tarihi: 19 Nisan 1979 Nereli: İstanbul Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Alper Üstündağ kimdir, Dizi-Sinema-Reklam Oyuncusu ve Programlar Moderatörü.

Star TV’de yayınlanan ‘Söz’ dizisi oyuncu kadrosuna girdi.

Alper Üstündağ, 19 Nisan 1979 tarihinde İstanbul, Beşiktaş’da doğmuştur. İlkokul eğitimini 1985-1990 yılları arasında Erenköy Kazım Karabekir İlkokulunda, Ortaöğretimini 1990-1993 yılları arasında Erenköy İntaş Lisesi’nde, Lise öğrenimini ise 1993-1997 yılları arasında Maltepe/Marmara Kolejinde tamamladı. Ziverbey Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro bölümü mezunu ve aynı zamanda Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler bölümünü tamamlamıştır. Okul döneminde William Shakespeare‘in Hamlet ve Aristopfanes‘in Lysistrata oyunlarında rol aldı.

Alper Üstündağ, 3 sene Kınalıda Spor Kulübü‘nde lisanslı yüzdü, ardından 5 sene Beşiktaş 2 sene de İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) takımlarında olmak üzere 7 yıllık futbolculuk yaşamını geçirdiği ciddi sakatlık sebebiyle 19 yaşında 1998 yılında noktalamak zorunda kaldı.

Askerliğini paşa şoförü olarak yaptı.

Alper Üstündağ, Tecrübelerinden dolayı TFF/Antrenörlük Diploması’na sahiptir, aynı zamanda TÜFAD İstanbul üyesidir.

Medya sektörüne 1998 yılında HBB TV‘de spor muhabiri ve spiker olarak başladı. 2013 yılı sonuna kadar ATV, Kanal 6, TV8 ve Tivibu kanallarında spor spikeri/idareci olarak çalıştı. O dönemki adı ile Radyosport’ta maç anlatan Alper Üstündağ, Cine5’de magazin, Star Tv’de belgesel, Show tv‘de de Acun Ilıcalı‘nın programlarına seslendirme yaptı. KanaltürkBugün tv‘de spor spikerliği ve baş editör olarak çalıştı.

Acunn.com’da se de Müdür Yrd.’lığı görevini üstlenen Alper Üstündağ yayın kuruluşlarında bugüne kadar Editör, Perforeci, Spikerlik, Muhabirlik ve Canlı yayın gibi çok çeşitli görevler aldı.

Beşiktaş’ın efsane Başkanı Süleyman Seba ile son röportajı yapma imkanı bulmuştur. Sunduğu özel organizasyonların (MC) yanı sıra kendi adıyla marka olmuş ‘Horozkop’ ve ‘Kazan Kaynıyor’ radyo programları ile de tanınmaktadır.

2014 senesinin başı itibariyle ise TRT‘ye dış yapım program moderatörlükleri yaptı. (Bir Şehir Bir Havaalanı – Ne Neden? – Ne Oldu Nasıl Oldu). 4 sene Ramazan programları sunan Alper Üstündağ, son olarak 2016 yılında ‘24tv‘de “Türkiye’de Ramazan” adlı iftar programına imza atmıştır.

Alper Üstündağ’ın menajerliğini Tümay Özokur yapmaktadır. 2014-2017 yılları arasında Euromaster, Fibabanka, EnerjiSA, Turkcell, İpek Şampuan, Eti, Signal, Türkiye Finans, Popeyes, Sigorta Dükkanım gibi birçok reklam filmlerinde oynadı.

Marmara Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak mentörlük görevi üstlenirken, spor yazarlığı da yapmaktadır.

Star TV‘de yayınlanan ‘Söz’ dizisine daha önce konuk oyuncu olarak katılan Alper Üstündağ, 2017 yılının Aralık ayında Türk Büyükelçiliği’nin Polis Özel Harekat Komiseri rolü ile devamlı kadrosuna girdi.

Alper Üstündağ, sunucu-oyuncu olan Yeliz Bozkurt Üstündağ ile evlidir.

Filmleri ve Dizileri :
2017 – Söz (Özel Harekat Komiseri) (Tv Dizisi)
2017 – Recep İvedik 5 (Spiker)(Sinema Filmi)
2016 – Hayat Dediğin (4 ayrı TV filmi)
2015 – Öğrenci İşleri (Sinema Filmi)
2015 – Biraderler (Sinema Filmi)
2014 – Arka Sokaklar (Komiser Demir) (Tv Dizisi)
2012 – Kanıt (64.bölüm oyuncusu)(Tv Dizisi)
2009 – IV. Osman (Komiser) (Tv Dizisi).

İlgili Makaleler

Alper Üstündağ hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu