Alp Saul kimdir

Ad Soyad: Alp Saul Doğum Tarihi: 1971 Nereli: İstanbul Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Alp Saul kimdir, Alp Saul, 1971 yılında İstanbul’da doğan Alp Saul, orta ve lise öğrenimini Robert Kolej’nde tamamladıktan sonra A.B.D.’debulunan University of Virginia‘nın Makine Mühendisliği Bölümü’nde eğitim görmüş ve B.S. derecesiyle 1994‘te mezun olmuştur. Üniversite öğrenimini tamamladıktan sonra iki arkadaşı ile birlikte Pronet Güvenlik Sistem ve Servis Hizmetleri Ltd. firmasını kurmuştur.

2002 yılında, gelişmekte olan dijital gösteren NextGeneration Media Anonim şirketini kurmuştur. Bu şirket alışveriş merkezleri, havaalanları, metro istasyonları gibi halka açık yerlerde, dijital ekranlar üzerinden reklam ve içerik yayını yapmaktadır. 2006 yılında, Pronet Grup güvenlik görevlisi alanına girmeye karar vermiş ve kurulan Pronet Güvenlik Danışmanlık ve Hizmet A.Ş. ile bu alanda aktif olarak rol almaya başlamıştır.

2010 yılının Nisan ayında, Alp Saul, Grupanya‘ya yatırım yapmış ve CEO pozisyonu görevini üstlenmiştir. Bugün Grupanya, Türkiye’de İnternet üzerinden satın alma işleminde zirvede yer alan sitelerden biri olmuştur.

2014 yılında kurucusu olduğu NextGeneration Media en büyük yerel outdoor şirketlerinden birine satılmıştır.

Alp Saul günümüzde Pronet’in de aralarında bulunduğu 4 şirketin Yönetim Kurulu başkanlığı görevini yürütmektedir. Aynı zamanda, Gesider Yönetim Kurulu Üyesi (Güvenlik Endüstrisi Sanayicileri ve İşadamları Derneği), TOBB yönetim kurulu üyesi (Genç Girişimciler Derneği) ve Endeavour Türkiye Yönetim Kurulu üyesidir. Bunlara ek olarak, yerel YPO bölümü eğitim başkanıdır.

Kendisi 2007 yılında, Ernst&Young tarafından düzenlenen “Yılın Girişimcisi” yarışmasında son 5 finalist arasından seçilmiştir.

Alp Saul evli ve 2 çocuk babasıdır.

İlgili Makaleler

Alp Saul hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu