Alinur Velidedeoğlu kimdir

Ad Soyad: Alinur Velidedeoğlu Doğum Tarihi: 1953 Nereli: ABD Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Alinur Velidedeoğlu kimdir, Alinur Velidedeoğlu, 1953 yılında babasının ABD‘de okuduğu dönemde ABD, Michigan’da doğmuştur. Çocuk denecek yaşlarda reklamcılıkla ilgilenmeye başladı. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu.

Kariyerine İstanbul Reklam firmasnda başlayan Alinur Velidedeoğlu, Türkiye’nin en büyük reklam, tanıtım ve iletişim kuruluşlarından biri olan Saatchi & Saatchi’nin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcılığı ve Yaratıcı Bölüm Başkanlığı’nı yürütmektedir.

Birçok reklam jingle’ını besteleyen ve Türkiye’nin en ünlü reklamcılarından biri olan Alinur Velidedeoğlu, Zenith Media ile Türkiye’nin en büyük televizyon programı ve dizi yapım şirketlerinin de ortağıdır. Bugüne kadar pek çok reklam filmine imza attı, yüzlerce reklam kampanyasını yönetti. Dillere dolanmış bir çok reklam jingle’ını besteledi. Kent, Beko, Dalin gibi Türk markalarını uluslarası markalar haline gelmesinde rol oynadı.

İçlerinde London International, NY International, Lions International Advertising Award-Cannes ve Cresta’da bir dünya şampiyonluğu da bulunan çok sayıda ödül kazandı.

Alinur Velidedeoğlu, 1 Temmuz 2007 tarihinde kendisinden 26 yaş küçük olan Enci Teker ile evlendi. Sekiz yıllık eşinden 25 Ekim 2015 tarihinde boşandı.

2017 yılında vizyona girecek olan Haluk Bilginer‘in Khalil Bey rolünde, Selçuk Yöntem‘in Melih Paşa rolünde olduğu Hollywood yapımı “The Ottoman Lieutenant” (Osmanlı Subayı) sinema filminde Alinur Velidedeoğlu yapımcılık yapmıştır. Filmin başrollerinde Ben Kingsley, Josh Hartnett, Michiel Huisman, Hera Hilmar oynamıştır.

Filmleri :
2017 – The Ottoman Lieutenant (Osmanlı Subayı) (Yapımcı)

İlgili Makaleler

Alinur Velidedeoğlu hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu