Alican Albayrak kimdir

Ad Soyad: Alican Albayrak Doğum Tarihi: 02 Nisan 1987 Nereli: İzmir Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Alican Albayrak kimdir, Alican Albayrak, 2 Nisan 1987 tarihinde İzmir, Karşıyaka’da ailesinin tek çocuğu olarak doğmuştur. Ortaöğrenimini Özel Ege Lisesi ve liseyi Karşıyaka Şemikler Lisesi’nde tamamladı. Isparta‘da Süleyman Demirel Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi/Oyunculuk Ana Sanat Dalı, Tiyatro Bölümü‘nü bitirdi. İzmir Devlet Tiyatrosu’nda stajını tamamladı. 2007 yılında Amerika‘da Fringling Academy‘de çalışmalara ve eğitimlere katıldı. Ayrıca Devlet Tiyatroları’nda oyunculuk yaptı ve özel oyunculuk dersleri de aldı.

Alican Albayrak, ABD’ den döner dönmez ekrana Derin Sular dizisinde “Kuzey” rolüyle, Fox TV’ den giriş yapan Alican, 116 bölümden sonra kamera önündeki kariyerine ATV‘ de yayınlanan Uçurum dizisinde “Atıl” rolüyle devam etti. Uçurum bittikten sonra sağlık sorunları nedeniyle 1 (bir) sene ara vermek zorunda kalan oyuncu, KanalD‘ de yayınlanan İnadına Yaşamak dizisinde “Çekmece Nuri” ardından yine ATV’ de yayınlanan Diğer Yarım dizisinde “Poyraz” rolünü aldı.

Alican Albayrak, 2014 yılında “Diğer Yarım” adlı dizide Poyraz rolünde olarak oynarken; Gonca Sarıyıldız, İpek Tuzcuoğlu, Orhan Kılıç, Yamaç Telli, Nevra Serezli ile beraber oynamıştır.

2015 yılında Atv‘de yayınlanan “Kara Ekmek” dizisinde Özlem Yılmaz, Engin Hepileri, Altan Erkekli, Ushan Çakır, Gülçin Santırcıoğlu, Anıl İlter, Başak Daşman ile birlikte oynadı.

Filmleri ve Dizileri :
Oyuncu:
2015 – Kara Ekmek (Ömer) (TV Dizisi)
2015 – Azim Kahramanı Ayşe (Metin) (TV Dizisi)
2015 – Acil Aşk Aranıyor (Ferhat (Konuk Oyuncu)) (TV Dizisi)
2014 – Diğer Yarım (Poyraz) (TV Dizisi)
2013 – İnadına Yaşamak (Çekmece Nuri) (TV Dizisi)
2012 – Uçurum (Eskici Atıl) (TV Dizisi)
2011 – Derin Sular (Kuzey) (TV Dizisi)
2011 – Şüphe (Konuk Oyuncu) (TV Dizisi)

İlgili Makaleler

Alican Albayrak hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu