Ali Türkan kimdir

Ad Soyad: Ali Türkan Doğum Tarihi: - Nereli: Zile, Tokat Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ali Türkan kimdir, İş adamı ve Müteahhit

Ali Türkan, Tokat Zile nüfusuna kayıtlı İş adamı ve Müteahhit Ali Türkan, ilk iş hayatına 1980’li yıllarda Konya’da başladı. 1200 konutluk inşaat yapan ancak ürkan Türkiye’yi terk ederek Suudi Arabistan’a gitti.

Suudi Arabistan‘da da tutunamayan Ali Türkan, Suudi Arabistan’daki iş avansı olan 40 milyon doları 1988 yılından itibaren petrol fonlarında değerlendirdi. İsviçre‘de bulunan parası 3.5 milyar dolara çıkan Ali Türkan, 27 Şubat 2009 tarihinde Ankara Cumhuriyet Vergi Dairesine yurt dışındaki 5,2 milyar liralık kaynağı Türkiye’ye getireceğini söyleyerek gündem konusu oldu. Ali Türkan’a yaptığı bu başvuru kapsamında 104 milyon lira vergi tahakkuk ettirilmiş ve mevzuat gereği bu vergiyi takip eden ayın sonuna kadar yani 31 Mart‘a kadar ödemesi istenmişti.

Ancak Ali Türkan, Varlık Barışı için getireceğini vaat ettiği parayı getirmedi.

Ali Türkan, “Varlık Barışı” kapsamında beyan ettiği 5.2 milyar lirayı getirmediği için 2010‘dan bu yana vergi yüzsüzleri listesinde yer aldı. 2013 yılında vergi borcu 195.6 milyon liraya ulaştı. Ali Türkan, 2014 yılında vergi dahil kamuya olan borçları için yeniden yapılandırma süreci çerçevesinde Maliye Bakanlığı’na başvuruda bulundu.

İlgili Makaleler

Ali Türkan hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu