Ali Atıf Bir kimdir

Ad Soyad: Ali Atıf Bir Doğum Tarihi: 06 Ekim 1962 Nereli: Samsun Meslekler: , Ölüm Tarihi: --

Ali Atıf Bir kimdir, Akademisyen, Köşe Yazarı

Reklam sektörünün özellikle teorik açıdan önde gelen isimlerindendir.

Ali Atıf Bir, 6 Ekim 1962 tarihinde Samsun‘da doğmuştur. 1984 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İşletme Yönetimi Bölümünden mezun oldu. 1987 yılında Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümünde Yüksek Lisansını tamamladı. Ayrıca 1989 yılında ABD, Wisconsin’de Marquette University İletişim Bölümünde iletişim araştırma teknikleri üzerine bir Yüksek Lisans ihtisası daha yaptı.

1992 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Sanatları Bölümünde Doktorasını yaptı. aynı yerde 1993 yılında Doçent oldu. 1998 yılında da Anadolu Üniversitesi, İktisadi ve İdari Programlarda Profesör oldu.

1994-19ehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Enstitüsü Müdür Yardımcısı, 1995-2002 yılları arasında Açıköğretim Fakültesi Dekan Yardımcısı, aynı zamanda 1998-2003 yılları arasında Açıköğretim Fakültesi Yayın komisyonu Üyesi görevi yaptı.

2004 yılında Eskişehir, Anadolu Üniversitesi İletişim Bilimleri Fakültesi Dekanı oldu. Daha sonra Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Fakültesi dekanı olmuştur.

Pazarlama teknikleri ve reklamlama becerileri üzerine yazdığı yazıları bir araya getirip okuyucuyla buluşturduğu “Atıf Hoca’nın Not Defteri” adlı bir de kitabı vardır.

Reklam sektörünün özellikle teorik açıdan önde gelen isimlerindendir. Tiyatro ile de yakından ilgilidir. Eskişehir Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın bir dönem repertuar kurulunda yer aldığı gibi “Demokrasiye Günaydın: Eskişehir, 1950” isimli bir de oyun yazmıştır.

Bugün gazetesinin yanısıra Mynet isimli internet sitesinde de düzenli olarak köşe yazıları yazmaktadır.

Ali Atıf Bir, ilk eşinden 2003 yılında boşandı.

Ali Atıf Bir, 2004 yılında Çisil Sohodol ile evlendi.

Kitapları :
1999 – Atıf Hoca’nın Not Defteri

İlgili Makaleler

Ali Atıf Bir hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu