Ahmet Şenkal kimdir

Ad Soyad: Ahmet Şenkal Doğum Tarihi: 1948 Nereli: Konya Meslekler: Ölüm Tarihi: --

Ahmet Şenkal kimdir, Ahmet Şenkal, 1948 yılında Konya‘da doğmuştur. Tam adı Ahmet Sabri Şenkal’dır. Galatasaray Lisesinden 1966 yılında mezun olduktan sonra 1970 yılında İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Siyasi İlimler – Maliye Bölümünden mezun oldu. 1973 – 2008 yılları arasında Istanbul Ticaret Odasının değişik şubelerinde Müdürlük görevi üslenmiştir.

1964 yılında yılında daha Galatasaray Lisesinde öğrenci iken kürek sporuna başlayan Ahmet Şenkal, Galatasaray Spor Kulübünün ‘Kürek’ takımlarında yer aldığı 15 yıllık spor hayatı süresinde hem sarı-kırmızı renklerin hem de milli takımlarımızın kaptanlığını yapmıştır. Bu spora, uzun yıllar, Ulusal ve Uluslararası Kürek Federasyonları bünyesinde hizmet vermiştir.

TMOK üyesi olan ve 1989‘da FISA hakemliği yapmaya başlayan Ahmet Şenkal, 1993 Akdeniz Oyunları’nda da hakemlik yaptı. Aynı zamanda Galatasaray Divan Üyesi olan Şenkal çeşitli yarışmalarda jüri olarak görev almıştır.

Fransızca ve İngilizce bilen Ahmet Şenkal, evlidir ve bir oğlu vardır.

20 Ocak 2018 tarihinde Galatasaray spor kulübünün 37. Başkanı olarak seçilen Mustafa Cengiz‘in yönetim listesinde 2. başkan olarak görev almıştır.

İlgili Makaleler

Ahmet Şenkal hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu