En Güncel Biyografi Sitesi, 10 Temmuz 2018

Ahmet Kutalmış Türkeş kimdir

  • Ad Soyad: Ahmet Kutalmış Türkeş
  • Nereli: İstanbul
  • Burcu:


  • Meslekler:
  • Ölüm Tarihi: --

Ahmet Kutalmış Türkeş kimdir, Ahmet Kutalmış Türkeş, 16 Ekim 1978 tarihinde İstanbul‘da doğmuştur. Babası Alparslan Türkeş, annesi ise babasının ikinci eşi olan Seval hanımdır. Tuğrul Türkeş babasının ilk eşinden olan abisidir. Bilkent Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Ekonomi Bölümünden mezun oldu. İstanbul Bilgi Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Uluslararası Finans Bölümünde master yaptı.

1998 yılında Los Angeles‘ta Pepperdine University, 1999‘da Cenevre‘de Webster University ve 2000 yılında Washington DC‘de American University‘de eğitim almıştır. 2005 yılından bu yana uluslararası finans piyasaları üzerine çalıştı. Alparslan Türkeş Vakfı Kuruculuğu ve Yönetim Kurulu Üyeliği yaptı.

Ahmet Kutalmış Türkeş, 12 Haziran 2011 tarihinde yapılan seçimlerde TBMM XXIV. Dönem İstanbul Adalet ve Kalkınma Partisi milletvekili oldu ve XXIV. Dönem Avrupa Konseyi Parlamenter Meclisi (AKPM) Türk Grubu Üyeliği yaptı.

Ahmet Kutalmış Türkeş, 29 Mayıs 2015 tarihinde yaptığı yazılı açıklamada, Ak Parti’nin seçim beyannamesinde, “Anayasadan ‘Türk’ adının çıkarılacağı, başkanlık sistemi adı altında 92 yıllık devletin bölünerek federasyon ve özerk alanlara dönüştürüleceği tuzağını fark ettiğini” belirterek AKP‘den istifa etti.

Ahmet Kutalmış Türkeş kimdir

Etiketler

Ahmet Kutalmış Türkeş kimdir biyografisi toplam 913 kez okundu. Bugün ise 0 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.