Ahmet Faruk Ünsal kimdir

Ad Soyad: Ahmet Faruk Ünsal Doğum Tarihi: 1963 Nereli: Diyarbakır Meslekler: , , Ölüm Tarihi: -- Burcu:

Ahmet Faruk Ünsal kimdir, Ahmet Faruk Ünsal, 1963 yılında Diyarbakır’da doğmuştur. Babasının adı Abdurrahman, annesinin adı Zekiye’dir. Babası eski Milli Selamet Partisi Milletvekilidir.

İstanbul Teknik Üniversitesi Sakarya Mühendislik Fakültesi Makine Bölümü’nden mezun oldu.

Bir dönem makine mühendisi olarak TAI’de [Turkish Aerospac Havacılık ve Uzay Sanayi A.Ş.)] mühendis olarak çalıştı.

2002 seçimlerinde 22. Dönem AK Parti Adıyaman Milletvekili olarak görev yapmıştır. 2007 seçimlerinde aday olarak gösterilmedi.

Ahmet Faruk Ünsal, “Mazlumder” Genel Başkanı olup halen bu görevini yürütmektedir. Aynı zamanda İHH. ( İnsan Hak ve Hürriyetleri İnsani Yardım Vakfı) dış ilişkiler koordinatörlüğünü de yapıyor.

İnsan Hakları ve Mazlumlar İçin Dayanışma Derneği, 28 Ocak 1991 tarihinde 54 kişi tarafından kuruldu. Daha çok MAZLUMDER kısa adıyla tanınmaktadır.

Ahmet Faruk Ünsal, 13 Mart 2013 tarihinde PKK’nın elindeki esirleri teslim almak için Türkiye’den K. Irak’a giden 6 kişilik heyet içinde Mazlumder başkanı olarak görev aldı.

Ahmet Faruk Ünsal, evli ve 2 çocuk sahibidir.

Ahmet Faruk Ünsal, 3 nisan 2013 tarihinde Ak Parti Hükümeti tarafından açıklanan ve barış sürecini yönetecek olan 63 kişilik Akil insanlar listesine Güneydoğu Anadolu Bölgesinden girmiştir.

Ahmet Faruk Ünsal hakkında yapılan aramalar

Ahmet Faruk Ünsal, Ahmet Faruk Ünsal biyografi, Ahmet Faruk Ünsal hayatı, Ahmet Faruk Ünsal nereli, Ahmet Faruk Ünsal kimdir, Ahmet Faruk Ünsal eşi, Ahmet Faruk Ünsal kaç yaşında, Ahmet Faruk Ünsal fotoğrafları

İlgili Makaleler

Ahmet Faruk Ünsal hakkında ziyaretçi yorumları

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Başa dön tuşu