En Güncel Biyografi Sitesi, 16 Aralık 2017
Beğen 0

Ahmet Demircan kimdir

Ahmet Demircan kimdir, 19 Temmuz 2017 tarihinde Sağlık Bakanı olarak görevlendirildi.

Ahmet Demircan, 13 Temmuz 1954 tarihinde Samsun‘da doğmuştur. Baba adı Mehmet Faik, anne adı Behiye’dir. İlkokulu köyünde, ortaokul ve liseyi Samsun İmam Hatip Lisesi’nde okudu. Erzurum Atatürk Üniversitesi Tıp Fakültesinden mezun oldu. . Samsun 1 No’lu Sağlık Ocağında 8 ay Pratisyen Doktor olarak çalıştıktan sonra aynı fakültede Genel Cerrahi İhtisası yaptı.

Ahmet Demircan, Zorunlu hizmetini, Muş D

Ahmet Demircan, askerlik hizmetini Sarıkamış Asker Hastanesinde Tabip Asteğmen olarak yerine getirdi. 1989-1995 Samsun Bafra Devlet Hastanesinde Genel Cerrahi Uzmanı olarak çalıştı.

Refah Partisi‘nden 20. Dönem, Fazilet Partisi‘nden 21. Dönem Samsun Milletvekili seçildi. 54. Necmettin Erbakan Hükümetinde Devlet Bakanlığı görevinde bulundu. 21. Dönemde Sağlık, Aile, Çalışma ve Sosyal İşler Komisyonu ve Milli Savunma Komisyonu Üyesi oldu.

Saadet Partisi ve Halkın Sesi Partisi Genel Başkan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.

30 Eylül 2012 tarihinde 4. Büyük Kongrede AK Parti MKYK üyeliğine seçildi. Halen MKYK üyesi ve Siyasi ve Hukuki İşler Başkan Yardımcısı olarak görev yapmaktadır.

İngilizce ve Arapça bilen Demircan, evli ve 6 çocuk babasıdır.

19 Temmuz 2017 tarihinde yapılan kabine değişikliği ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından Recep Akdağ Başbakan Yardımcı olarak görevlendirildi. Recep Akdağ‘dan boşalan Sağlık Bakanlığına Ahmet Demircan görevlendirdi.

Ahmet Demircan kimdir

Etiketler

Ahmet Demircan kimdir biyografisi toplam 277 kez okundu. Bugün ise 3 kez okundu.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz